Eğitim
Giriş Tarihi : 16-12-2021 16:19   Güncelleme : 16-12-2021 16:19

YÜBİTAM Uluslararası İkili ve Çoklu İşbirliği Programları Hakkında Etkinlik Düzenledi

YÜBİTAM Uluslararası İkili ve Çoklu İşbirliği Programları Hakkında Etkinlik Düzenledi

YÜBİTAM Uluslararası İkili ve Çoklu İşbirliği Programları Hakkında Etkinlik Düzenledi

Yalova Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜBİTAM) tarafından düzenlenen Uluslararası İkili ve Çoklu İşbirliği Programları başlıklı çevrim içi etkinlik TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzmanı Murat Tıltak’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

Microsoft Teams uygulaması üzerinden gerçekleştirilen Uluslararası İkili ve Çoklu İşbirliği Programları başlıklı etkinlik YÜBİTAM Müdürü Prof. Dr. Demet Aydınoğlu ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Oya Irmak Cebeci başta olmak üzere çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Dr. Öğr. Üyesi Oya Irmak Cebeci’nin açılış konuşmasıyla başlayan Uluslararası İkili ve Çoklu İşbirliği Programları etkinliği, TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzmanı Murat Tıltak’ın konuşmasıyla devam etti. 

 

64 Ülkeden 91 İşbirliği

TÜBİTAK Bilimsel Programlar Uzmanı Murat Tıltak, ilk olarak TÜBİTAK bünyesindeki Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı hakkında açıklamalarda bulundu. TÜBİTAK’ın içerisinde bulunduğu iş birlikleri istatistiklerine dair verileri katılımcılarla paylaşan Murat Tıltak, 64 ülkeden 91 kurum ve kuruluş ile işbirliği faaliyetlerini sürdürdüklerini belirtti.

 

Daha sonra ise TÜBİTAK projelerine başvuru sürecini adım adım anlatan Tıltak, proje çağrılarına ulaşmak için izlenecek adımlar hakkında da bilgiler verdi. Başvuru sistemini detaylı şekilde anlatan Tıltak, tüm başvuru programlarının UİDB PBS (Proje Başvuru Sistemi) üzerinden gerçekleştiğini söyledi. Son olarak ikili ve çoklu işbirliği yürütülen bilim ve teknoloji platformlarına ilişkin bilgilendirmede bulunan Murat Tıltak, destek programları ve iletişim numaraları hakkında açıklamalar yaparak sözlerini noktaladı.