Spor
Giriş Tarihi : 28-07-2021 00:07   Güncelleme : 28-07-2021 00:07

Yoğun Katılımla “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi” Hız Kesmeden Devam Ediyor

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde 2021 yılı için 1 milyon kişinin yüzme öğrenmesi hedefine yönelik  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde  “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’nin Yalova ilindeki eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor

Yoğun Katılımla “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi” Hız Kesmeden Devam Ediyor

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde 2021 yılı için 1 milyon kişinin yüzme öğrenmesi hedefine yönelik  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Mili Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde  “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’nin Yalova ilindeki eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Proje kapsamında Yalova Kapalı Yüzme Havuzunda pandemi kurallarına uygun şekilde ve gerekli hijyen şartları sağlanarak ilkokul 3.sınıf öğrencilerinin uzman antrenörler eşliğinde ücretsiz kurslarda yüzme öğrenmesi planlanmaktadır.
Yüzme eğitimleri her bir öğrenci için 12 saat kurs şeklinde olacak. Öğrenciler haftada 2 gün kapalı yüzme havuzunda antrenman yapacaktır. Proje kapsamında verilecek eğitimlere Yalova ilimizde bulunan tüm ilkokul 3.sınıf öğrencilerinin katılabilmesi için belirlenen saatlerde ulaşım imkânları sunulacaktır.