Yalova Haber
HV
03 ŞUBAT Cuma 09:27

Yalova’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Yalova’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’nın katıldığı törenle başladı. Yalova’da Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Yalova

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2022 09:17   Güncelleme : 30-10-2022 09:17
Yalova’da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Yalova’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’nın katıldığı törenle başladı.

Yalova’da Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol ve Özcan Özel, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Dz. Alb. Cenk Topuz, Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz, Adalet Komisyonu Başkanı Şemsettin Dereli, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Baro Başkanı Av. Elif Turnacı, Vali Yardımcıları Mehmet Bahattin Atçı, Mustafa Asım Alkan ile siyasi parti temsilcileri, idare amirleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Törende ayrıca Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileri sonrası bando takımı, muharip gaziler ve okullar tarafından tören geçişi yapıldı. Resmî geçitte yer alan Muharip Gaziler ve izci grupları da büyük coşkuyla karşılandı.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi