Eğitim
Giriş Tarihi : 07-04-2021 19:35   Güncelleme : 07-04-2021 19:35

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Afiliasyon Çalışmalarında Sona Gelindi

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Afiliasyon Çalışmalarında Sona Gelindi

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, beraberindeki heyetle Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın’ı makamında ziyaret etti.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, beraberinde Ak Parti Milletvekilleri Meliha Akyol , Ahmet Büyükgümüş ve Yalova Ak Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar ile Sağlık Bakanı Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın’ı yeni kurulan Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi hakkında bilgilendirme yapmak ve fikir alışverişinde bulunmak için makamında ziyaret etti.

Sağlık Bakanlığı tarafından Yalova ilinde 200 bin metrekare arsaya inşa edilen ve 130 polikliniği ile Yalovalılara hizmet vermeyi hedefleyen 400 Yataklı Devlet Hastanesi’nin aynı zamanda Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi Afiliasyonu olarak kurulmasını kapsayan iş birliğinde sona gelindi. Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Aydın’ı ziyaret esnasında Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi ve yeni yapılan devlet hastanesinin afiliasyonu ile ilgili görüşme gerçekleştirildi.

Yalova Üniversitesi, yeni kurulan Tıp Fakültesi’nin, en iyi şekilde hizmet vermesi için çalışmalarına durmaksızın devam ediyor.

Yalova Üniversitesi, bünyesine bu yıl kazandırmış olduğu Tıp Fakültesi’nde öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim alabilmesi çalışmalarına hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci, Marmara Üniversitesi ve Uludağ Üniversiteleri ile görüşmelerde bulunarak, Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrencilerin misafir öğrenci olarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almaları için iki üniversite ile de anlaşma sağladı.