Eğitim
Giriş Tarihi : 07-06-2021 18:10   Güncelleme : 07-06-2021 18:10

Yalova Üniversitesi Tarafından Desteklenen Iconsec’21 Ve Icondata’21 Konferasları Tamamlandı

Yalova Üniversitesi’nin dahil olduğu dört üniversite tarafından desteklenen Uluslararası Veri Bilimi ve Uygulamaları Konferansı’nın (ICONDATA) dördüncüsü ve Yalova Üniversitesi Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin desteklediği  Uluslararası Siber Güvenlik ve Adli Bilişim Konferansı’nın (ICONSEC) ilki çevrimiçi olarak 4-6 Haziran, 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi

Yalova Üniversitesi Tarafından Desteklenen Iconsec’21 Ve Icondata’21 Konferasları Tamamlandı

Yalova Üniversitesi’nin dahil olduğu dört üniversite tarafından desteklenen Uluslararası Veri Bilimi ve Uygulamaları Konferansı’nın (ICONDATA) dördüncüsü ve Yalova Üniversitesi Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin desteklediği  Uluslararası Siber Güvenlik ve Adli Bilişim Konferansı’nın (ICONSEC) ilki çevrimiçi olarak 4-6 Haziran, 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Yalova Üniversitesi’nin dahil olduğu dört üniversite tarafından desteklenen ICONDATA ve Yalova Üniversitesi Siber Güvenlik Uygulamam ve Araştırma Merkezi tarafından desteklenen ICONSEC konferanslarının başkanlığını Prof. Dr. Murat Gök gerçekleştirdi. Açılışlarının ortak olarak yapıldığı konferanslara açılış konuşmacıları olarak; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Fikret Yüksel, eski Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Torkul, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı İlhami Yurdakul ve konferansların başkanlığını gerçekleştiren Prof. Dr. Murat Gök katıldı. Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikret Yüksel konuşmasında Yalova Üniversitesi’nin hızlı yükselişine dikkat çekerek, üniversitemizin bu tür çalışmaların her zaman destekçisi olacağını ifade etti. Ayrıca Yalova Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Torkul da Konferanslara açılış konuşmacısı olarak katılarak veri bilimi alanında önemli bilgiler sundu.

ICONDATA ve ICONSEC konferanslarının başkanlığını yürüten Prof. Dr. Murat Gök; iki konferansı aynı anda gerçekleştirmenin heyecanını yaşadığını ve yaşamakta olduğumuz dijital otonom cağının gelecekte hayatımızın tüm alanına nüfuz edeceğini ifade etti. Bilgiden insana giden bu dijital dönüşüm yolculuğuna akademisyenlerin çalışmalarının ışık tutacağını söyleyerek, konferanslara katkıda bulunan tüm akademisyenlere teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.

Çevrimiçi ortamda üç gün boyunca devam eden ICONDATA’21’de hem sosyal hem fen alanlarından veri temelli 193 bildiri, ICONSEC’21’de ise 15 bildiri sunuldu. İkisi yurtdışından olmak üzere üç akademisyen anahtar konuşmacı olarak konferanslarda konuşma yaptılar.