Eğitim
Giriş Tarihi : 13-04-2021 21:20   Güncelleme : 13-04-2021 21:20

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Suat Cebeci ‘Kampüs Yolunda’ Programına Konuk Oldu

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Suat Cebeci ‘Kampüs Yolunda’ Programına Konuk Oldu

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, MakinePro İnternet Medya (UniversiteTercihleri.com) olarak TV NET televizyon kanalında yayınlanan ‘Kampüs Yolunda’ programına konuk oldu.

Geçtiğimiz son üç yıl içinde bünyesine kattığı yeni fakültelerle, hızla artan öğrenci sayısıyla dikkat çeken Yalova Üniversitesi ile ilgili soruları yanıtlamak için; ‘Kampüs Yolunda’ adlı televizyon programına katılan Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova Üniversitesini tanıttı.

Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci katıldığı programda; Yalova Üniversitesi’nin öğrencilerine sunduğu kariyer fırsatlarından, öğrencilerimizin profesyonel hayatta elde ettikleri başarılardan, üniversitemizin hızlı yükselişinden ve üniversitemizin gelecekte planladığı ve şu ana kadar gerçekleştirdiği hedeflerden ayrıntılı olarak bahsetti. Tıp Fakültesi üzerinde özellikle duran Prof. Dr. Suat Cebeci, bu konuda çok iddialı olduklarını çok etkili bir akademik kadro kurmak için çalışmalar yürüttüklerini vurguladı. Prof. Dr. Suat Cebeci’nin üzerinde durduğu bir diğer önemli nokta ise üniversitemize yeni kazandırmış olduğu Teknopark projesi oldu. Üniversite olarak teknolojik bilginin ve sanayinin bir araya getirilerek ticarete dönüşmesine çok önem verdilerini söyleyen Cebeci, bunun için Teknopark’ın bilimsel bilginin ve sanayinin birleştiği merkez haline geleceğini ve önce Yalova ilinin ticaret hacmine ve sonra da daha da ivme kazanarak Türkiye’nin ticaret hacmine etki eden çok önemli bir noktaya geleceğini vurguladı.

Program sonunda üniversiteyi yeni kazanmış öğrencilere üniversite hayatı ile ilgili önemli tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Suat Cebeci, üniversite olarak tek dilleklerinin pandemi döneminin son bulup öğrencilerinin kampüse dönmesi olduğunu, onlar olmadan üniversitenin, kampüsün anlamsız olduğunu ve öğrencilerini çok özlediklerini ifade ederek konuşmasına son verdi.