Eğitim
Giriş Tarihi : 15-11-2021 20:21   Güncelleme : 15-11-2021 20:21

Yalova Üniversitesi Öğrencileri 10 Kasım’da Atatürk’ü Anıtkabir’de Andı

Yalova Üniversitesi Öğrencileri 10 Kasım’da Atatürk’ü Anıtkabir’de Andı

Yalova Üniversitesi Öğrencileri 10 Kasım’da Atatürk’ü Anıtkabir’de Andı

Yalova Uluslararası İlişkiler Topluluğu öğrencileri 10 Kasım’da Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında Ankara gezisi gerçekleştirdi ve gezi esnasında Anıtkabir’deki anma törenine katılan Yalova Üniversitesi öğrencileri, sonrasında Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırma Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Yalova Üniversitesi, Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluğu kulüp öğrencileri ve beraberinde farklı bölümlerden yaklaşık 50 kadar öğrencinin bulunduğu bir grupla 10 Kasım’da Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında Ankara gezisi gerçekleştirdi.

Yalova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Araştırma Görevlisi Dr. Abdullah Muhsin Yıldız’ın öğrencilere rehberlik ettiği gezinin ilk durağı, Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi oldu. Ardından 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’deki anma etkinliklerine katılan Yalova Üniversitesi öğrencileri daha sonra Türkiye Büyük Millet Meclisine ’ne ziyarette bulundu. Öğrencilerimiz, TBMM’de Yalova Milletvekilleri Meliha Akyol ve Ahmet Büyükgümüş tarafından karşılandı. Gezinin son durağı olarak Dışişleri Bakanlığı’na ziyarette bulunan Yalova Üniversitesi öğrencileri, Stratejik Araştırma Merkezi’ni ziyaret ederek burada ilgili merkezin başkanı Ufuk Ulutaş ile bir görüşme gerçekleşirdi. Çok verimli geçen ziyaret, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ın öğrencileri dış politika konularında bilgilendirmesi ve sorularını cevaplandırmasıyla sona erdi.