Eğitim
Giriş Tarihi : 15-09-2021 14:39   Güncelleme : 15-09-2021 14:39

Yalova Üniversitesi İle Huawei Ücretsiz Eğitim Ve Sertifika İçin Anlaştı

Bir dünya üniversitesi olma sloganı ile adını sürekli iş birlikleri ve yeniliklerle ile duyuran Yalova Üniversitesi ile 5G Mobil Cihazlar ve internet teknolojilerinde dünyanın önde gelen firmalarından Huawei arasında ICT Akademi ortaklık anlaşması imzaladı

Yalova Üniversitesi İle Huawei Ücretsiz Eğitim Ve Sertifika İçin Anlaştı

Bir dünya üniversitesi olma sloganı ile adını sürekli iş birlikleri ve yeniliklerle ile duyuran Yalova Üniversitesi ile 5G Mobil Cihazlar ve internet teknolojilerinde dünyanın önde gelen firmalarından Huawei arasında ICT Akademi ortaklık anlaşması imzaladı. 

İmzalanan anlaşma kapsamında Huawei ICT Akademi’de yer alan Büyük Veri, Nesnelerin İnterneti, Yapay Zeka, Bulut Bilişim ve Servisleri, Akıllı Bilişim, Siber Güvenlik, Kablosuz Ağlar ve 5G başlıklarında oluşturulmuş bulunan kurslar, Yalova Üniversitesi öğretim elemanları tarafından online kurslara dönüştürülerek öğrencilere aktarılacak. Yalova Üniversitesi akademisyenleri idari personeli ve tüm öğrenciler bu kurslardan ücretsiz olarak yararlanacaktır. Kursları tamamladıkça da dünya çapında geçerli sertifikaların sınavlarına ücretsiz olarak katılabilecekler.

Yalova Üniversitesi ICT Akademi koordinatörü, Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yunus ÖZEN; “Mobil Programlama konusunda Huawei ile başladığımız iş birliğini derinleştirerek devam ettiriyoruz. ICT Akademi kapsamında üniversitemiz öğrencilerinin yanı sıra akademisyenlerimiz ve idari personelimiz de açılacak kurslardan faydalanacaklardır. Öğrencilerimiz, eğitimleri tamamlayıp sertifikalarını da alırlarsa, yapay zeka, siber güvenlik, 5G ve bilgisayar ağları gibi konularda donanımlı hale gelecekler, kazanacakları bilgi ve beceriyi dünyanın her yerinde kullanma imkanına kavuşacaklardır. Bu kurslar sadece mühendislik öğrencileri için değil, bütün öğrencilerimiz için planlanmıştır. Öğrencilerimizi uluslararası rekabette avantajlı hale getirmek için çalışmalarımızı devam etmektedir.” dedi.