Eğitim
Giriş Tarihi : 29-11-2021 20:59   Güncelleme : 29-11-2021 20:59

Yalova Üniversitesi ADIM Üniversiteleri Birliği Rektörler ve İdari Grup Toplantısı’na Katıldı

Yalova Üniversitesi ADIM Üniversiteleri Birliği Rektörler ve İdari Grup Toplantısı’na Katıldı

Yalova Üniversitesi ADIM Üniversiteleri Birliği Rektörler ve İdari Grup Toplantısı’na Katıldı

Yalova Üniversitesi 25-27 Kasım 2021 tarihleri arasında Adım Üniversiteleri Birliği Rektörler ve İdari Grup Toplantısı’na katıldı.

Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren 18 üniversite arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi, karşılaşılan ortak sorunların belirlenmesi ve çözüm önerilerinin birlikte değerlendirilmesine yönelik Adım Üniversiteleri Rektörler ve İdari Grup Toplantısı, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ev sahipliğinde Burdur’da düzenlendi.

Yalova Üniversitesi’ni temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikret Yüksel ve Genel Sekreter Yardımcısı Muhlis Yavuz’un katıldığı Adım Üniversiteleri Birliği Rektörler ve İdari Grup Toplantısı’nda Bilgi İşlem Daire Başkanı Eyüp Albayrak, İdari ve Mali Daire Başkanı Göksel Civelek, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Rasim Çeltik, Personel Daire Başkanı Cemal Şensoy ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı Şerafettin Köse de hazır bulundu. Toplantıya araştırma merkezlerini temsilen ise Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜBİTAM) Müdürü Doç. Dr. Demet Aydınoğlu katıldı.

Araştırma Merkezlerinin Sorunları Ele Alındı

Farklı birimlerin ayrı paneller şeklinde bir araya geldiği oturumların araştırma merkezlerine ayrılan kısmında merkezlerin sorunları tüm boyutları ile ele alındı. Özellikle idari, finansal ve işleyiş anlamındaki tüm sorunların masaya yatırıldığı toplantıda söz konusu problemlerin çözümü noktasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda ayrıca Adım Üniversiteleri Birliği’ne bağlı 18 üniversitenin araştırma merkezleri arasında daha etkili bir iletişimin tesis edilmesi amacıyla sosyal iletişim ağları da oluşturuldu. Adım Üniversiteleri Birliği Rektörler ve İdari Grup Toplantısı, araştırma merkezlerinin bilgi ve güç paylaşımı ile daha iyi noktalara gelebileceği düşüncesi ve temennisi ile sona erdi.