Yalova Haber
HV
03 EKİM Pazartesi 14:03

Yalova Temalı Lisansüstü Araştırmalara Maddi Destek

Yalova Üniversitesi ve Yalova İl Özel İdaresinin birlikte geliştirdiği, Yalova ile ilgili yüksek lisans ve doktora çalışmalarına maddi destek sağlayacak ‘Yalova İl Özel İdaresi Akademik Destek Programı’nın uygulanması hakkında bir basın toplantısı düzenlendi.   Yalova Valisi Muammer Erol,

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2022 19:23   Güncelleme : 21-09-2022 19:23
Yalova Temalı Lisansüstü Araştırmalara Maddi Destek

Yalova Üniversitesi ve Yalova İl Özel İdaresinin birlikte geliştirdiği, Yalova ile ilgili yüksek lisans ve doktora çalışmalarına maddi destek sağlayacak ‘Yalova İl Özel İdaresi Akademik Destek Programı’nın uygulanması hakkında bir basın toplantısı düzenlendi.

 

Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu’nun katılımıyla Yalova Valiliği Toplantı Salonunda ‘Yalova İl Özel İdaresi Akademik Destek Programı’nın detayları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

 

Toplantıda ilk olarak söz alan Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, bilimsel bir bakış açısıyla Yalova’ya değer katacak önemli çalışmalar yapılmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilecek olacak olan bu proje hakkında duyduğu heyecanı ifade etti. Rektörümüz ve ekibinin değerli katkılarıyla projenin oluştuğunu belirten Soygüzel, “Türkiye’nin bütün üniversitelerinden, başta Yalova Üniversitemiz olmak üzere, Yalova’yı konu eden, gelişmesini konu eden yüksek lisans ve doktora düzeyindeki araştırmalara biz İl Özel İdaresi olarak nakdi destek sağlayacağız” dedi.

 

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı; Yalova özelinde yapılacak olan bilimsel çalışmaların şehrin gelişimine büyük bir katkı sağlayacağına inandığını belirtti ve İl Özel İdarenin sağladığı desteğin önemli bir amaca hizmet edeceğini vurguladı. Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdür Vekili Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, lisansüstü öğrencileri teşvik eden bu projeye maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Yalova İl Özel İdaresi Yönetimine teşekkür etti.

 

Türkiye’nin tüm üniversitelerinden lisansüstü öğrencilerin başvurularına açık olan projede sunulacak Yalova’yı konu edinen çalışmalar, Yalova Üniversitesi ve Yalova İl Özel İdaresinden oluşacak 5 kişilik komisyonda değerlendirilecek. Objektif olarak yapılacak değerlendirmeler sonucunda 10 yüksek lisans öğrencisi ve 5 doktora öğrenci verilecek olan desteği almaya hak kazanacak. Doktora öğrencisine 10 bin, Yüksek Lisans öğrencisine 5 bin lira değerinde maddi destek sağlanacak çalışmalar için yapılacak başvurular 18 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

 

Yalova Valiliği ve Yalova İl Özel İdaresi tarafından projeye desteklerinden dolayı Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu’na plaket takdim edildikten sonra program toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin http://www.yalovaozelidare.gov.tr/ 

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi