Spor
Giriş Tarihi : 21-02-2022 23:43   Güncelleme : 21-02-2022 23:43

Wushuculardan Madalya Yağmuru

Wushuculardan Madalya Yağmuru

Wushuculardan Madalya Yağmuru

Türkiye Wushu Federasyonu’nun 2022 faaliyet programında yer alan minik-yıldız,genç-büyük, bay-bayan taolu, sanda, light sanda Türkiye Şampiyonası  5-16 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde yapılmıştır.

2000 kişinin katıldığı şampiyonada Yalova ilini temsil eden Wushu Takımı çok büyük başarıya imza atarak 5 Türkiye şampiyonu, 3 Türkiye ikincisi, 3 Türkiye üçüncüsü çıkarmıştır. Kulüp başkanı Ali Kanberoğlu yapmış olduğu açıklamada turnuvaya çok iyi hazırlandıklarını bunun da karşılığını 11 madalya ile aldıklarını belirtti. Şampiyonada derece yapan sporcular mayıs ayında Bulgaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında ülkemiz temsil etmeye hak kazandılar. İlimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz. Şampiyonada yarışan sporcularımızı tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.Avrupa şampiyonasından da en az 5 madalya bekliyoruz. Şampiyonaya giderken bizden yardımlarını esirgemeyen il spor müdürümüz Sayın Mehmet Kalyon’a , Belediye Spor Kulübüne teşekkür ediyoruz. Turnuvaya hazırlanırken ve turnuva boyunca sporcularla ilgilenen onları en iyi şekilde hazırlayan ve maça çıkaran antrenörlerimiz Hakan Kanberoğlu, Yusuf Tunç ve Aybüke Eryiğit’e teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.
  İl Müdürlüğümüzce ilimize büyük gurur yaşatan sporcularımızı ve enternelerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 
Şampiyonada dereceye giren sporcular;
 Yaren Şimal İnce- nanquan Türkiye şampiyonu, nangun(sopa) Türkiye şampiyonu
Sinem Berra Atak- light sanda branşında +56 kg Türkiye Şampiyonu
Yusuf Önder -sanda branşında 70 kg Türkiye Şampiyonu
Muhammed Yağız Tunç – light sanda branşında 80 kg Türkiye Şampiyonu
Rabia Eryiğit- nangun (sopa) Türkiye ikincisi nanquan Türkiye Üçüncüsü
Bengisu Tunç- nangun (sopa) Türkiye ikincisi nanquan Türkiye üçüncüsü
Hüma Akın- chanquan Türkiye İkincisi
Mert Taha Tuna- light sanda branşında 32 kg Türkiye Üçüncüsü