Yalova Haber
HV
03 ŞUBAT Cuma 10:03

Uluslararası Arenada Üniversitemiz Gastrofish Eğitimlerine Öncü Oldu

Üniversitemiz koordinatörlüğünde devam eden ve gençlerin balıkçılık ve su ürünleri gastronomisine olan ilgilerini artırmayı amaçlayan Uluslararası Gastrofish Projesi kapsamında Proje Koordinatörü Prof. Dr. Derya Güroy, öğretim elemanlarımız, proje paydaşları olan İtalya, İspanya ve Yunanistan’dan gelen katılımcılar il

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-10-2022 00:31   Güncelleme : 22-10-2022 00:31
Uluslararası Arenada Üniversitemiz Gastrofish Eğitimlerine Öncü Oldu

Üniversitemiz koordinatörlüğünde devam eden ve gençlerin balıkçılık ve su ürünleri gastronomisine olan ilgilerini artırmayı amaçlayan Uluslararası Gastrofish Projesi kapsamında Proje Koordinatörü Prof. Dr. Derya Güroy, öğretim elemanlarımız, proje paydaşları olan İtalya, İspanya ve Yunanistan’dan gelen katılımcılar ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Vefik Arıca Antalya’da gerçekleştirilen açılışa katıldı.

Dijital ve yüz yüze öğrenme etkinlikleri kullanılarak gençlerin sağlıklı su ürünleri ve balık pişirme tekniklerini öğrenmelerini ve balıkçılık sektörüne ulusal ve uluslararası düzeyde sosyal katılımlarını artırmayı, su ürünleri tüketim alışkanlıklarına dikkat çekmeyi amaçlayan Gastrofish Projesi’nin öğrenme faaliyetlerinden 3.sü Antalya’da gerçekleşti.

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğünce düzenlenen teknik gezi ve workshop çalışmalarına üniversitemiz öğretim elemanlarından Gastrofish Projesi Koordinatörü Prof. Dr. Derya Güroy, Su Ürünleri İşleme Teknolojisi Programından Prof. Dr. Betül Güroy, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümünden Öğr. Gör. Yasin Özaslan, Öğr. Gör. Mehmet Emin Tura ve Su Altı Teknolojisi Programından Öğr. Gör. İzzet Şahin katılım sağladılar.

Ulusal ve uluslararası medya kuruluşları tarafından da yakından takip edilen Proje kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü laboratuvarları, kuluçkahaneleri ve Antalya Balıkçı Barınağı ziyaret edildikten sonra su ürünleri pişirme ve sunumu çalışmaları gerçekleşti. Ayrıca Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca su ürünleri pişirme teknikleri konusunda yapılan eğitime yerinde katılarak incelemelerde bulundu.

Etkinliğin kapanış-değerlendirme toplantısına uzaktan bağlantı ile katılan Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Kaynak Yönetimi ve Balıkçılık Yapıları Daire Başkanı Doç. Dr. Mahir Kanyılmaz, üniversitemiz tarafından yürütülen Gastrofish Projesi’nin önemine vurgu yaparak, su ürünleri alanında yürütülecek projelere desteklerinin devam edeceğini belirtti.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi