Eğitim
Giriş Tarihi : 21-12-2021 00:46   Güncelleme : 21-12-2021 00:46

Tübitak Ufuk Avrupa Proje Programları Bilgilendirme Günü Düzenlendi

Tübitak Ufuk Avrupa Proje Programları Bilgilendirme Günü Düzenlendi

Tübitak Ufuk Avrupa Proje Programları Bilgilendirme Günü Düzenlendi

Yalova Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜBİTAM) ‘ın düzenlediği “TÜBİTAK UFUK AVRUPA Proje Programları Bilgi Günü” etkinliği TÜBİTAK Küme 4: Dijital Alanı Ulusal İrtibat Noktası Bilimsel Programlar Uzman Yrd. Erencan Bal’ın katılımı ile 17 Aralık 2021 Cuma günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

 UFUK AVRUPA programlarının amaçlarından ve genel hedeflerinden bahseden Erencan Bal, çeşitli istatistiki bilgiler vererek ülkemizin özellikle U2020 programında %100 ‘ün üzerinde bir katkı payı/geri dönüş oranına sahip olarak bu alanda ciddi bir başarı gösterdiğinin altını çizdi. UFUK Avrupa programlarını ayrı başlıklar halinde genel olarak tanıtan Bal, her bir destek programı için ulusal irtibat noktalarının ve yetkililerin iletişim bilgilerini paylaştı. Sunumun ardından katılımcıların soruları cevaplandı.

Katılımcıların ilgiyle takip ettiği etkinliğin son bölümünde YÜBİTAM Müdürü Prof. Dr. Demet Aydınoğlu ve seminerin moderatörlüğünü üstlenen YÜBİTAM Arş. Gör. Emel Koru sunumundan dolayı Uzman Yrd. Erencan Bal’a teşekkürlerini sundu.