Eğitim
Giriş Tarihi : 21-12-2021 00:46   Güncelleme : 21-12-2021 00:46

Tiyatro Kulübü İki Yıl Aradan Sonra Perde Dedi

Tiyatro Kulübü İki Yıl Aradan Sonra Perde Dedi

Tiyatro Kulübü İki Yıl Aradan Sonra Perde Dedi

2009 yılında kurularak üniversitemizin en eski ve aktif kulüplerinden olan ancak Covid 19 Salgını nedeniyle sahnelerden uzak kalan Yalova Üniversitesi Tiyatro Kulübü (YÜTİK), iki yıllık aranın ardından 12. Yılını 19. Oyunuyla kutladı.  YÜTİK, 19. Oyunu olan Peter Shaffer’in yazdığı ve
Öğr. Gör. H. Çağdaş Aslan’ın yönettiği ‘Karanlıkta Komedi’yi, Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde sahneledi.

Brindsley karakterinin kendi sanat eserlerini evinde sergilemesi ve milyoner konuğuna satmak için giriştiği karma karışık işleri konu alan oyunda Brindsley kendini büyük bir kaosa sokar. Konuklarını ağırlamaya hazırlanan Brindsley’in evinde elektriklerin gitmesi ise işleri içinden çıkılamaz bir hale getirir. Kaosun içinden kurtulmak için gerçekleştirmeye çalıştığı tüm uğraşlara şahit olduğumuz oyunun ilk gösterimi seyircilerden de tam not aldı. Salonun tamamen dolu olduğu ve pandemi nedeniyle ayakta seyirci alınamayan gösterimde bir çok ‘Yütiksever’ de kapıdan dönmek zorunda kaldı.

17 Aralık Tarihi YÜTİK Için  Ayrı Bir Önem Taşıyor

17 Aralık 2009 tarihinde ilk provasını alan YÜTİK, bu tarihi kuruluş günü olarak her yıl farklı etkinliklerle kutluyor. Bu yıl 2009 yılından bu yana YÜTİK’te farklı görevlerde bulunan mezunlarımızın da katıldığı etkinliklerde kulübün 12. Yılı kutlandı.

Oyunun ardından bir konuşma yapan kulüp başkanı Doğan Palaşoğlu oyunla ilgili destekleri nedeniyle Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci,  Yalova Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Daire Başkanı Yalçın Tokay ve Kültür Şube Müdürü Mehmet Purtul’a teşekkürlerini iletti. Kulübün kurucularından olan ve akademik danışmanlığını yürüten, aynı zamanda üniversitemiz Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nda görevli Öğr. Gör. H. Çağdaş Asşam’ın yönettiği “Karanlıkta Komedi” oyunu izleyenleri kahkahaya boğarken YÜTİK oyuncularının yüksek performansları da göz doldurdu. Oyunun yardımcı yönetmen koltuğunda Sena Güneş otururken, Sinem Zeren ve Deniz Karaman reji asistanı, Oğulcan Eskiocak ışık, Ferit Kirmiç ses sorumlusu olarak yer aldı. Oyuncu kadrosunda ise Kevser Bıyıklı, Sena Güneş, Elif Akın, Ertuğrul Şahin, Doğan Palaşoğlu, Oğuzhan Er, Yasin Nazlıgül, Ayhancan Büyükyavuz vardı.

Karanlıkta Komedi oyunuyla perdelerini seyircilerine açan YÜTİK, 2022 yılının ilk yarısında iki yeni oyun ile seyircileriyle birlikte olacaklarının da müjdesini verdi.

YÜTİK’i tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Işıkları sönmesin, alkışları bol olsun.