Eğitim
Giriş Tarihi : 18-09-2021 02:54   Güncelleme : 18-09-2021 02:54

Tıp Fakültemiz İle İlgili Ankara Çıkarması

Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof

Tıp Fakültemiz İle İlgili Ankara Çıkarması

Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca 06 Şubat 2021 tarihinde kurulan ve 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonucunda öğrenci kabul eden Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ilgili önemli temaslarda bulundu.  

 

İlk olarak Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Yalova heyeti, yatırımlarla ilgili görüşmeler sağlayarak Tıp Fakültesi öğrencilerinin temel tıp bilimleri eğitimini alacakları morfoloji binasının yapımına ilişkin görüş alışverişi gerçekleştirdi. 

 

Daha sonra ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden Yalova heyeti, ortak kullanım protokolüne ilişkin görüşme sağladı. Tıp fakültesi ile ilgili güncel gelişmeleri Bakan Koca’ya aktaran Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, görüşme sonrasında kurumdan ayrıldı.