Ekonomi
Giriş Tarihi : 28-12-2021 23:53   Güncelleme : 28-12-2021 23:53

Tarımda “Uzman Eller Projesi” Başlıyor

Tarımda "Uzman Eller Projesi" Başlıyor

Tarımda “Uzman Eller Projesi” Başlıyor

Tarım ve Orman Bakanlığınca “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” kapsamında uygulanacak olan “Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İlgili tebliğ uyarınca 1/6/2021 tarihli ve 4046 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile yürürlüğe konulan ‘Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesine İlişkin Karar’ doğrultusunda 2022-2024 yıllarında tüm illerde kırsal alanda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden; meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun olanların mahallinde uygulayacağı bitkisel üretim, hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, yöresel ürünler ile tıbbi ve aromatik bitki üretimi ile bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere KDV hariç 100 bin TL’ye kadar hibe desteği verilecek.

Başvuruların başlama ve bitiş tarihleri, süresi ve şekli, ilgili tebliğ kapsamında çıkarılacak olan güncel uygulama rehberinde belirlenecek. Başvurular https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr/ adresinden yapılabilecek.

İlgili Tebliğ