Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-09-2021 14:13   Güncelleme : 03-09-2021 14:13

SU ÜRÜNLERİ GENEL MÜDÜRÜMÜZ MİDYE ÇİFTLİKLERİNİ GEZDİ

Bakanlığımız Su Ürünleri Genel Müdürü Dr

SU ÜRÜNLERİ GENEL MÜDÜRÜMÜZ MİDYE ÇİFTLİKLERİNİ GEZDİ

Bakanlığımız Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, Genel Müdür Yardımcısı Turgay Türkyılmaz ve Avcılık ve Atıcılık Daire Başkanı Melih Er’le birlikte İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

Ziyarette Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 4. Bölge Müdürü Muhtesin Sevinç de hazır bulundu. Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay ve beraberindekileri makamında ağırlayan İl Müdürümüz Suat Parıldar, Genel Müdür Atalay’a İl Müdürlüğü olarak su ürünleriyle ilgili yaptıkları çalışmaları anlattı.

İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından dereağzına geçen heyet burada Yalova Balıkçılık Kooperatifinin dereağzındaki kurmayı planladığı Balık İndirme İskelesi ile ilgili olarak balıkçı limanında incelemelerde bulundu.

Dereağzındaki incelemenin ardından Esenköy Balıkçı limanına geçen heyet burada Esenköylü balıkçılarla biraraya geldi. Esenköylü Balıkçılar Genel Müdür Atalay’a sorunlarını anlatarak çözüm bulunması konusunda taleplerini dile getirdiler.

Esenköy’den Armutlu Balıkçı Limanına geçen heyete Armutlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Dönertaş limana kurmayı düşündükleri balıkçı barınaklarıyla ilgili bilgiler aktardı.

Daha sonra da Fıstıklı Balıkçı Limanına uğrayan Genel Müdür Dr. Mustafa Altuğ Atalay ve beraberindekiler buradan tekneyle Fıstıklıda kurulan midye çiftliklerini gezdi. İl Müdürümüz Suat Parıldar ve Midye Çiftliği kurucuları Genel Müdür Atalay’a Midye çiftliklerinin kurulum süreçleri ve üretim durumları ile ilgili bilgiler aktardılar.