Ekonomi
Giriş Tarihi : 26-08-2021 20:39   Güncelleme : 26-08-2021 20:39

SELDEN ETKİLENEN ÇİFTÇİLERE YALOVA’DAN 89 BÜYÜKBAŞ HAYVAN GÖNDERİLDİ

Yalova’da hayvancılık faaliyeti gösteren bir firma, sel felaketinden etkilenen Kastamonu ve Sinop illerindeki besicilere destek olmak adına 89 büyükbaş damızlık ve besi danası gönderdi

SELDEN ETKİLENEN ÇİFTÇİLERE YALOVA’DAN 89 BÜYÜKBAŞ HAYVAN GÖNDERİLDİ

Yalova’da hayvancılık faaliyeti gösteren bir firma, sel felaketinden etkilenen Kastamonu ve Sinop illerindeki besicilere destek olmak adına 89 büyükbaş damızlık ve besi danası gönderdi.

Sinop ve Kastamonu illerimizde selden etkilenen yetiştiricilerimize dağıtılmak üzere Yalovamızda hayvancılık yapan bir hayırseverimiz tarafından Sinop Ayancık ve Kastamonu Bozkurt’taki çiftçilerimize toplam 89 büyükbaş hayvan gönderildi.

89 büyükbaş damızlık ve besi danası 4 kamyona yüklenerek Kastamonu ve Sinop’a gönderildi. Büyükbaş hayvanlar Yalova Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla Sinop ve Kastamonu’daki Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerine teslim edilecek.

Vali Yardımcımız Mehmet Bahattin Atçı ve İl Müdürümüz Suat Parıldar kamyon şoförlerine hayırlı yolculuklar dileyerek sel bölgesindeki vatandaşlarımıza selamlarını ve geçmiş olsun dileklerini ilettiler.