Eğitim
Giriş Tarihi : 08-11-2021 10:29   Güncelleme : 08-11-2021 10:29

Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci Genç Ofiste Öğrencilerle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci Genç Ofiste Öğrencilerle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci Genç Ofiste Öğrencilerle Buluştu

 

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde faaliyetlerine başlayan Genç Ofis’i, Yalova KYK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ile ziyaret etti ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezleri’nin üniversite yerleşkeleri içerisinde temsilcilikleri olarak çalışmalar yürüten Genç Ofis, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun katılımıyla Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ile Yalova KYK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon arasında 22 Ağustos 2020 tarihinde imzalanan protokol ile kurularak Yalova Üniversitesinde faaliyetlerine başladı.

Öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra, sosyal ve kültürel olarak da gelişimlerini desteklemek amacıyla faaliyetler gösteren Genç Ofis’e, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Yalova KYK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ziyarette bulundu.

Çalışanlardan Genç Ofis hakkında bilgi alan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.

Suat Cebeci öğrencilerle bir araya geldi. Konuşmasının başında öğrencilere önerilerde bulunan Prof. Dr. Suat Cebeci, öğrencilerin sorularına cevap verdi.

‘Ya Şimdi, Ya Hiçbir Zaman’

Konuşmasına, Koronavirüs salgınından dolayı bir buçuk yıl eğitime ara verilmesi nedeniyle ayrı kaldığı öğrencileri özlediği ifade ederek başlayan Prof. Dr. Suat Cebeci , bu arayı en verimli şekilde değerlendirdiklerini ve Yalova Üniversitesi daha da geliştirmek için çalışmaların durmaksızın devam edeceğinin altını çizdi.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, öğrencilere üniversite yıllarını verimli bir şekilde değerlendirmelerini ‘Sevgili gençler, bu yıllarınızı çok iyi değerlendirin. Okulun size sağladığı tüm imkanları değerlendirin, imkanların yetersiz kaldığı noktada bizden destek isteyin; eğitim sizin değer kazanmanızdır, yeterlilik kazanmanızdır. Mezun olduğunuzda sadece bilgi alarak değil, birçok yeti geliştirmiş ve birçok beceri kazanmış olarak mezun olmanız gerekir.

Buralar, sizin kendinizi yetiştirmek maksadıyla yapacağınızı etkinliler düşünülerek bu faaliyetlere fırsat sunmak için yapıldı.’ sözleriyle öğrencilere üniversite yıllarını verimli bir şekilde değerlendirmelerinin önemine işaret etti.

 

 

‘Öğrenci Yaşam Merkezi’

Yalova Üniversitesi Merkez Yerleşkesine, Yalova Üniversitesi Geliştirme Derneği’ne gelen bağışlarla yapılan Camii inşaatı hakkında da bilgiler verdi. Caminin altında 1000 metrekarelik bir alanın kulüplerin faaliyetleri için ayrılacağını söyleyen Prof. Dr. Suat Cebeci, öğrencilerin her türlü kültür, sanat faaliyetlerini o alanda gerçekleştirme imkanının olacağını söyledi. ‘Buraya öğrenci yaşam merkezi dememizin nedeni tamda bu; burada yaşamınızı anlamlandırın, burada yaşayın;  hem çalışın, hem eğlenin hem de kendinizi geliştirin.’ sözleriyle bu merkezin adının ‘Öğrenci Yaşam Merkezi’ olmasının nedenini açıkladı.

Yalova Üniversitesi Öğrencileriyle İftihar Ediyorum’

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.

Suat Cebeci; ‘Özgüvenli, donanımlı, güçlü insanlar olarak mezun olmak için bu yıllarınızın her anını çok iyi değerlendirin. Ülkenin geleceğisiniz, bu toplumun beyinlerisiniz kendi potansiyelinizi bilin ve bu sorumluluğu hissederek kendinizi yetiştirin. Gençlerimiz her şeyi yapabilecek kapasiteye sahip ve ben öğrencilerime güveniyorum, öğrenci yapımız çok düzgün.  Sorumluk sahibi öğrenci yapısına sahibiz, bununla da iftihar ediyorum.’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Konuşmasından sonra öğrencilerin sorularını tek tek ilgiyle dinleyen Rektörümüz Prof. Dr. Suat Cebeci, öğrencilerin istekleriyle ayrı ayrı ilgilendi ve fotoğraf çekiminin ardından Genç Ofis’ten ayrıldı.

.