Spor
Giriş Tarihi : 01-12-2021 20:39   Güncelleme : 01-12-2021 20:39

Nisa CAMADAN Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Gümüş Madalyanın Sahibi Oldu

Nisa CAMADAN Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Gümüş Madalyanın Sahibi Oldu

Nisa CAMADAN Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında Gümüş Madalyanın Sahibi Oldu

İlimiz sporcusu Nisa CAMADAN Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasından Gümüş  Madalya ile döndü. Türkiye şampiyonasında altın madalya kazanan milli sporcumuz Yunanistan’daki Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluk derecesiyle Türkiye’ye dönen CAMADAN, Dünya şampiyonasına gitmeye hak kazandı. 24 Kasım’da Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen ve 30 ülkeden sporcunun yarıştığı Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda da birçok rakibini eleyerek 70 kg Genç Bayanlar kategorisinde Dünya 2. Si oldu.  Nisa CAMADAN, “Antrenörüm Engin TERZİ ve ağabeyim sayesinde buralara kadar gelebildim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Dünyanın en iyi hocasına sahip olduğumuz için kendimi çok şanslı hissediyorum. Dünyanın en iyisi ile çalışıyorum, onun için ne kadar şükretsem azdır. Bu spordaki en büyük hedefim büyükler dünya şampiyonluğu. Daha uzun bir yol var önümde ama inşallah bir gün olurum.” dedi.
Bilek Güreşi Milli Takımı Teknik Direktörü Engin TERZİ de Nisa CAMADAN’dan Avrupa birinciliğinden sonra dünya şampiyonluğu da beklediklerini belirterek, “Avrupa Şampiyonası’nda olmayan ama dünya şampiyonasına gelen Kazak bir sporcu planlarımızı değiştirdi. Nisa’nın istikbali parlak. Ondan çok büyük başarılar bekliyoruz.” dedi. 
İl Müdürlüğümüzce ilimize ve ülkemize büyük gurur yaşatan sporcumuz Nisa CAMADAN  ve Bilek Güreşi Milli Takımı Teknik Direktörü ve sporcumuzun antrenörü Engin TERZİ yi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz