Spor
Giriş Tarihi : 29-06-2021 08:51   Güncelleme : 29-06-2021 08:51

İlimiz Sporcusu Emine Irmak SEZER Şampiyon Oldu

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2021 faaliyet programında yer alan Beypazarı Umut Gündüz Dağ Bisikleti Kupası 26-27 Haziran 2021 tarihleri arasında Ankara ili, Beypazarı ilçesinde tamamlandı

İlimiz Sporcusu Emine Irmak SEZER Şampiyon Oldu

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2021 faaliyet programında yer alan Beypazarı Umut Gündüz Dağ Bisikleti Kupası 26-27 Haziran 2021 tarihleri arasında Ankara ili, Beypazarı ilçesinde tamamlandı.

Sabah gerçekleştirilen ilk yarışmada sporcular kıyasıya bir mücadele gerçekleştirdiler. Yalova Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Sporcusu Emine Irmak SEZER 00:47.00 zamanla yarışmayı 1. olarak bitirdi.

Beypazar  çevresinde 4900 metre uzunluğundaki parkurun teknik anlamda zor bir yarışma olduğunu ifade eden Yalova Gençlik ve Spor müdürlüğü bölge antrenörü Kamil ALEV; “ 980 metre yükseklikte, dik rampaların olduğu ve teknik inişlerin bulunduğu zor bir yarıştı. Mevsim normallerinin dışında oldukça sıcak bir günde koşulan bir yarışmada güneş ışınlarına maruz kalan dik yokuş bölümleri geçerken mücadeleyi bırakmadık. Sezonun içinde koşulacak yarışmalar devam ediyor, yeni başarılara imza atmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.” 

Yaz aylarının vazgeçilmez tutkusu olan bisiklette ilgi gün geçtikçe artmakta olduğunu belirten ALEV; Çocuk ve gençlerimizi bisiklet sporuna yönlendirmek, bisiklet kültürünün oluşturulmasına katkı sağlamak ve mevcut kadromuzu korumak amacıyla, her yıl ücretsiz düzenlenen İl spor merkezlerimizde bisiklet eğitimleri veriyoruz.  Yeni yetişecek yıldız sporcularımız ile desteklediğimiz program dâhilinde, gençlerimize spor kültürünü kazanmalarına yönelik etkinlikler düzenliyoruz.  Çocukların, fiziksel ve zihinsel olarak gelişmesi sağlıklı bir vücuda ve zihne sahip olması için, Yalova sınırları içinde düzenli antrenman programları uyguluyoruz” dedi.
 
  İl Müdürlüğümüzce  Beypazarı Umut Gündüz Dağ Bisikleti Kupasında şampiyon olan  Yalova Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Sporcusu Emine Irmak SEZER’ı ve antrenörü Kamil ALEV’i tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.