Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-12-2021 20:01   Güncelleme : 01-12-2021 20:01

İl MÜDÜRÜMÜZ LODOSTAN ZARAR GÖREN ALANLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

İl MÜDÜRÜMÜZ LODOSTAN ZARAR GÖREN ALANLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

İl MÜDÜRÜMÜZ LODOSTAN ZARAR GÖREN ALANLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Müdürümüz Suat Parıldar Yalova genelinde lodostan zarar gören tarım alanları ile balıkçı barınaklarında incelemelerde bulundu.

İl Müdürümüz Suat Parıldar ilk olarak 29 Kasımda başlayan ve 30 Kasım Cuma günü geç saatlere kadar devam eden kuvvetli rüzgar ve lodostan zarar gören Garden A.Ş. deki süs bitkileri seralarında incelemelerde bulunarak zarar gören seralar hakkında sera sahiplerinden bilgiler aldı. Ardından beraberinde İl Müdür Yardımcıları İrfan Sakinci ve Selçuk Yaman ile Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ercan Yalçın olduğu halde Kazımiye köyüne geçen İl Müdürümüz burada Kazımiye Muhtarı ile birlikte seraları dolaşarak zarar gören seralarla ilgili bilgiler aldı. Bugün de Çınarcık, Esenköy ve Koru Balıkçı Barınaklarını ziyaret eden İl Müdürümüz lodostan en fazla etkilenen barınakları tek tek dolaşarak Kooperatif Başkanlarından bilgiler aldı.

Ziyaret ettiği yerlerde tarım alanları ile balıkçı barınakları zarar gören üreticilere geçmiş olsun dileklerini ifade eden İl Müdürümüz, İl Müdürlüğü olarak hemen hasar tespit ekiplerini harekete geçirdiklerini, meydana gelen hasar oranını tespit ettikten sonra hazırlayacakları hasar tespit raporlarını ilgili kurumlarla paylaşarak hasarların giderilmesi için ellerinden gelen her türlü gayreti göstereceklerini söyledi.