Ekonomi
Giriş Tarihi : 08-04-2022 02:13   Güncelleme : 08-04-2022 02:13

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE KADIN KOOPERATİFLERİNE ETKİLİ İLETİŞİM VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE KADIN KOOPERATİFLERİNE ETKİLİ İLETİŞİM VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE KADIN KOOPERATİFLERİNE ETKİLİ İLETİŞİM VE HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

İl Müdürlüğümüz tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle Kadın Kooperatifi yöneticileri ve üyelerine Gıda İşletmelerinde Gıda Güvenliği ve Hijyen Eğitimi ile Çatışma, Çözme ve İletişim Eğitimi verildi.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle İl Müdürlüğümüz, Ticaret İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile beraber 30 Ekim 2018 tarihinde Bakanlığımız, Ticaret Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü” kapsamında kurulan Kadın Kooperatifi yöneticileri ve üyelerine verilen eğitime İl Müdürümüz Suat Parıldar, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Arif Laçin, Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı ve kadın kooperatiflerinin başkan ve üyeleri katıldı.

Eğitimde ilk olarak Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde Görevli Sosyal Hizmetler Uzmanı Selva Şengül tarafından “Etkili İletişim ve Problem Çözme Becerileri” hakkında sunum eşliğinde kadınlara bilgiler aktarıldı.

Selva Şengül’ün ardından İl Müdürlüğümüz Gıda Ve Yem Şube Müdürlüğünde görevli Gıda Mühendisi Cenk Çalık tarafından “Gıda İşletmelerinde Gıda Güvenirliliği ve Hijyen Eğitimi” hakkında yine sunum eşliğinde bilgilendirme yapıldı.

Eğitimin ardından eğitime katılan Kadın Kooperatiflerinin Başkan ve üyelerine günün anlamına binaen İl Müdürümüz Suat Parıldar, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Arif Laçin ve Ticaret İl Müdürü Alpaslan Tunalı tarafından çiçek takdim edildi.