Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 23:33   Güncelleme : 01-06-2021 23:33

HOLLANDA KRALİYET BÜYÜKELÇİLİĞİ TARIM HEYETİ İL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği Tarım Heyeti İl Müdürümüz Suat Parıldar’a ziyarette bulundu

HOLLANDA KRALİYET BÜYÜKELÇİLİĞİ TARIM HEYETİ İL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği Tarım Heyeti İl Müdürümüz Suat Parıldar’a ziyarette bulundu.

Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Maarten Wegen, Tarım Müsteşar Yardımcısı Uğur Işın ve Büyükelçilik görevlisi Havva Bingöl İl Müdürümüz Suat Parıldar’ı ziyaret ederek tarımsal faaliyetler hakkında sohbet ettiler.

Ziyarette pandemi döneminde başta süs bitkileri sektörü olmak üzere ilimizde yürütülen tüm tarımsal faaliyetlerde üretimin aksamaması için alınan tedbirler değerlendirildi. İl Müdürümüz, Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Maarten Wegen’e Yalova’daki süs bitkileri sektörü ve Türkiye’nin en küçük yüzölçümüne sahip olan Yalova’mızda tarımsal faaliyetlerde katma değeri yüksek ürünleri öne çıkarma konusunda İl Müdürlüğü olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Hollanda’da yürütülen tarımsal faaliyetleri hakkında Sayın Wegen’in de İl Müdürümüze bilgiler aktardığı görüşmenin ardından Hollanda Kraliyet Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Maarten Wegen, görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek ziyaret anısına İl Müdürümüz Suat Parıldar’a hediye takdim etti. İl Müdürümüz de heyete Yalova’da üretimi yapılan tarımsal ürünlerden takdim etti.