Eğitim
Giriş Tarihi : 20-12-2021 13:46   Güncelleme : 20-12-2021 13:46

Girişimcilik Konferansı’nda Deneyimler Aktarıldı

Girişimcilik Konferansı’nda Deneyimler Aktarıldı

Girişimcilik Konferansı’nda Deneyimler Aktarıldı

Yalova Üniversitesi Girişimcilik ve İşletmecilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜGİM) tarafından Girişimcilik konferansı düzenlendi.

“Maden Girişimciliği” konusunun ele alındığı konferans 16.12.2021 tarihinde Yalova Üniversitesi, İİBF 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikret Yüksel’in de katıldığı konferansta Madencilik Sektöründen “OKAYTAŞ Madencilik” firmasının girişimcisi Kazım Demirtaş konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinlik, YÜGİM Müdürü Prof. Dr. Hacı Yunus Taş’ın açılış konuşmaları ile başladı ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Fikret Yüksel’in konuşması ile devam etti. “OKAYTAŞ Madencilik” girişimcisi Kazım Demirtaş, girişimcilik yolculuğunu, bu süreçte kazanımlarını aktardı ve özellikle dürüstlük ve kaliteden asla ödün vermediklerini, çalışma arkadaşlarına çok güvendiğini vurguladı. Etkinliğin son bölümünde Katılımcıların sorularına da içtenlikle yanıt veren “OKAYTAŞ Madencilik” firması girişimcisi Kazım Demirtaş, öğrencilere okul sonrası iş kaygısı ve korkularıyla mücadelede kendilerine güvenmeleri birçok iş başvurusu yapmalarını, bol bol kitap okuyarak ve yabancı dil öğrenerek kendilerini geliştirmelerini tavsiye etti. Konferans toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.