Spor
Giriş Tarihi : 03-12-2021 22:48   Güncelleme : 03-12-2021 22:48

Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun

Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun

Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun

 
Tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla 3 Aralık günü, Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.
Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Yalova Valisi Sayın Muammer EROL, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa TUTUK, İl Müdürümüz Mehmet KALYON ve ilimiz protokolü engelli bireylerimizle bir araya gelerek BOCCE oynadılar. 
Bocce, demir bilyelerle oynanan bir oyun ve spor dalıdır. Oyundaki amaç, atılan ya da yuvarlanan topların hedef topa yakın olmasını sağlamaktır. Rakip toplarından hedef topa daha yakın olarak atılan her top için bir puan alınıyor ve 13 puan alan oyuncu oyunu (maçı) kazanıyor. Eğer rakibin topu hedef topa daha yakınsa ve topu yuvarlamak mümkün değilse hedef topu ya da rakip topu vurmak için de atış yapılabilmektedir.
 
İl Müdürlüğümüzce Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığın artmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini, sevgi ve kardeşlik duygularıyla kucaklıyoruz.