Eğitim
Giriş Tarihi : 01-05-2022 13:55   Güncelleme : 01-05-2022 13:55

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Programı Tanıtım Ve Tanışma Etkinliği Düzenledi

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Programı Tanıtım Ve Tanışma Etkinliği Düzenledi

Büro Yönetimi Ve Yönetici Asistanlığı Programı Tanıtım Ve Tanışma Etkinliği Düzenledi

 

Yalova Üniversitesi, Çınarcık Meslek Yüksekokulu, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü tarafından 25 Nisan 2022 Pazartesi günü ‘Bölüm Tanıtımı Ve Tanışma Etkinliği’ gerçekleştirildi. Etkinliğe Yalova Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı alanı öğrencileri ile alan öğretmenlerinden Hakan Bilişik, Mine Özaslan, Seyhan Şen ve Suna Bozkurt katılım sağladı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bölüm Başkanı ve Çınarcık MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Özgür Doğan Gürcü, etkinliğe katılım sağlayan Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı alanındaki lise öğrencilerine; sekreterlik mesleğinin toplumsal imajı ve sekreterliğin geçmişten günümüze gelişiminden bahsederek geniş bir çalışma sahası olduğunun altını çizdi. Katılımcılarımızdan Hakan Bilişik, ‘Alanla ilgili farkındalık yaratmak için hep beraber çalışmamız gerek ‘ dedi.  

Mine Özaslan, meslekte diksiyonun yeri ve öneminden bahsederek, kendini doğru bir şekilde ifade edemeyen birinin mesleğini icra etmekte zorlanacağını, Seyhan Şen ise yabancı dil bilgisinin oldukça önemli olduğunu belirtti.

Suna Bozkurt ise bölüm tanıtımı için daha etkili bir şekilde çalışılmasının, toplumdaki sekreterlik mesleğine hak ettiği değerin verilmesi için daha fazla bilgilendirilme yapılmasının öneminden bahsetti.

Okulumuzun Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölüm öğrencisi Sinan Durmuş, misafir öğrencilerimize okulun bahçesinde gitarı ile ufak çaplı bir konser verdi. Keyifli vakit geçiren lise öğrencilerimiz, üniversite kazanma hevesi ile okulumuzdan ayrıldı.

Etkinliğin sonunda Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Özgür Doğan Gürcü ve Öğr. Gör. Cahit Kavtelek katılımcılara programa katılmalarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

Etkinliğin ardından toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.