Eğitim
Giriş Tarihi : 26-01-2022 13:38   Güncelleme : 26-01-2022 13:38

64 Yaşındaki Öğrencimiz Yüksek Lisanstan Mezun Oldu

64 Yaşındaki Öğrencimiz Yüksek Lisanstan Mezun Oldu

64 Yaşındaki Öğrencimiz Yüksek Lisanstan Mezun Oldu

‘Kamil Dede’ lakaplı, 2 çocuk, 7 torun sahibi 64 yaşındaki Kamil Kolabaş, Yalova Üniversitesi İletişim Sanatları Tezli Yüksek Lisans programında hazırladığı tezini başarılı bir şekilde tamamlayarak mezun oldu.

Yalova Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İletişim ve Tasarım Anabilim Dalı İletişim Sanatları Tezli Yüksek Lisans programı öğrencisi 64 yaşındaki Kamil Kolabaş, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Gökhan Genel danışmanlığında hazırladığı “TİKA’nın Yurt Dışında Yapmış Olduğu Kültürel Faaliyetlerin Türkiye Basınında İz Düşümü” başlıklı tezini tamamlayarak mezun oldu.

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1981 yılında mezun olan Kolabaş, Başbakan Müşavirliği, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Danışmanı ve İstanbul Halk Ekmek Genel Müdür Yardımcısı gibi önemli görevlerde bulundu. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Danışmanlığı görevini de yürüten ve ‘Kamil Dede’ lakabı ile bilinen 2 çocuk, 7 torun sahibi Kamil Kolabaş, 10 Ocak tarihinde toplanan yüksek lisans jürisi karşısında tezini savunarak mezun olmaya hak kazandı.

Çevresinden olumlu ve teşvik edici tepkiler aldığını ifade eden Kamil Kolabaş, gençlere örnek olmayı amaçladığını söyledi. Özellikle bu başarıyı elde etmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Kamil Kolabaş, tezi hakkında şu bilgileri verdi: “TİKA’nın uluslararası çalışmalarının Türkiye basınına iz düşümünü inceledik. Bunlar zaten arazide gördüğümüz olaylardı. Türkiye’deki basın taramasında ise TİKA ile ilgili hiçbir olumsuz haberin olmadığını gördük. Bu durum bizi çok sevindirdi.”

Kolabaş’ın 2 yıl önce azimli bir şekilde yüksek lisans yapmak için başvurduğunu dile getiren tez danışmanı Prof. Dr. Mehmet Gökhan Genel ise birlikte güzel bir süreç geçirdiklerini belirterek “Kamil beyin azmi ve başarısı bizi gururlandırdı. Özelikle yaş sınırına takılmadan gençlere örnek olması açısından başarısı çok önemliydi. Bugün savunduğu tezle de yaptığı çalışmaların ne kadar önemli olduğunu başarıyla tescillemiş oldu. Kendisini bu anlamda kutluyorum” diye konuştu.