Eğitim
Giriş Tarihi : 04-02-2022 11:47   Güncelleme : 04-02-2022 11:47

2022’nin İlk Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti

2022’nin İlk Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti

2022’nin İlk Kalite Komisyonu Toplantısı Gerçekleşti

Yalova Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından,  ‘2022 Kalite Komisyonu Toplantısı’ gerçekleştirildi. Yalova Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğünün şimdiye kadar gerçekleştirdiği faaliyetler ve 2022 yılına ilişkin hedefler tartışıldı.

Yalova Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen toplantıda, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fehime Jülide Hızal Yücesoy ve diğer Kalite Komisyonu üyelerinin hazır bulunduğu toplantı Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleşti.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci başkanlığında gerçekleşen Kalite Komisyonu toplantısında, Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Selami Özcan, Kalite Koordinatörlüğü Biriminin şimdiye kadar yaptıkları faaliyetler ve 2022 yılına ilişkin hedefleri içeren sunumunu gerçekleştirdi.

Kalite Koordinatörlüğü Üyesi Araştırma Görevlisi Tuğçe Uslu, 2015 yılından şimdiye kadar üniversitemizde alınan fakülte, meslek yüksekokulu ve unvanlar bazında akademik teşvik puanlarından bahsettikten sonra Kalite Koordinatörlüğü Üyesi Öğretim Görevlisi Cengiz Kalyoncu; Akademik Personel, İdari Personel ve Öğrenci Memnuniyet Anketlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.   

Son olarak Kalite Koordinatörlüğü Üyelerinden Öğretim Görevlisi Yasemin Korkut; Yalova Üniversitesinin yıllara göre, üniversitelerin akademik performansını gösteren URAP’ın farklı kategorilerde sıralamaları ve YÖK ve YÖKAK kriterlerine göre performans göstergelerini sundu.

Toplantı, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ve Kalite Komisyonu üyelerinin değerlendirmeleri ve önerilerinden sonra sona erdi.